Püf noktası

Microsoft Office paketi içinde excel word veya web whatsapp, Skype, messanger gibi alanlarda veya ders notlarınızda okul ödevlerinizde yazdığımız yazılara  eklememiz gerekebilir. Klavye üzerinde bu işaret olmadığı için yazmak biraz sorun olabilir ama size verdiğimiz tavsiye ve püf noklar ile kolay şekilde   işaretini yapabilecekseniz. Ascii karakter tablosunda bu işaret gizli olduğu için bulmak zor olmaktadır.

Adım adım   nasıl yazılır görelim.

  1. Yöntem : Web te veya bu sayfamızda   bu ifadeyi kopyalayıp Word excel sosyal medya veya web sitelerinde kullanabilirsiniz.
  2. Yöntem : Bu yöntemde bilgisayarın rom hafızasında saklı gizli ascii kodlardan yararlanabiliyoruz. Bu kodlar sayesinde klavyede yapamadığımız bir çok işaretleri yapmamız kolaylıkla mümkündür. Tarla dönüm dekar hesaplarında kilometrekare km² , metrekare hesaplamaları yaparken pratik olarak bu işareti yapabilmek için klavyeden Alt Tuşu ( basılı tutun ) + 0178 işareti ile üstü 2 çıkarabiliriz. m harfini yazdıktan sonra Alt + 0178 tuşlarını kullanarak m² işaretini oluşturabiliyoruz.
  3. Yöntem : Bilgisayarınızdan Başlat> Tüm Programlar>Donatılar>Sistem Araçları>Karakter Eşlem işlemlerini uyguladıktan sonra Unicode 33A1 kodları karşılığa tekamül etmektedir. Karakter eşlem penceresini açmak için cmd satırına charmap.exe yazabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın