Xıaomı Mi Box ile EXXEN Akıllı TV de nasıl İzlenir? Android  Püf noktası

Xiaomı Mi Box ve diğer android cihazları kullanarak  akıllı tv nizde  exxen’i izlemek.

Acun Medya’nın yeni dijital TV platformu Exxen, 2021 yılı başı ile erişime açıldı. Hem daha tam hazır olmaması hem de yoğun ilgi nedeniyle ilk saatlerde sistemsel sorunlar yaşandı. Ama şuan sistem yavaş yavaş rayına oturmaya başladı.

Exxen bilindiği üzere, rakipleri Netflix, Puhu TV, Blu TV gibi dijital bir platform. Platform benzerleri gibi aylık belirli üyelik ücreti karşılığı kullanılabiliyor ancak diğerlerinden farklı olarak reklamlı ve reklamsız olmak üzere 2 ücretli üyelik seçeneği var.

Exxen’de üyelik açarken 7 günlük ücretsiz deneme veriliyor. Sürenin sonunda kullanmaya devam etmek için “Reklam Var” veya “Reklam Yok” seçeneklerinden birini tercih ederek ücretli üyeliğe geçmeniz gerekiyor.

Reklamlı 9.99 TL olan paketle tüm Exxen içeriklerine erişiminiz bulunuyor ancak geleneksel TV kanallarındaki olduğu gibi reklamlı bir deneyim sunuluyor ve ‘indirme’ erişiminiz de bulunmuyor. , Reklamsız 19.99 TL olan paketle ise hem reklamsız yayınlar hem de ‘indirme’ seçeneği mevcut.

Şu an için Exxen yayınlarını

– IOS işletim sistemli iPhone telefonlar ve tabletler üzerinde Appstore mağazasından linkteki uygulama ile
– Android işletim sistemli akıllı telefonlar, tabletler, tv box ve tüm uygun cihazlarda Google Play Uygulama mağazasından Exxen uygulaması indirilerek
– Tüm akıllı TV modellerinde İnternet tarayıcısından “exxen.com” sitesine girip, üyelik işlemlerini tamamlanarak
– Tüm bilgisayarlardan “exxen.com” sitesinden üye olunarak

izleyebilirsiniz.

Akıllı TV yani Smart TV ler için henüz bir uygulama mevcut değil ancak yakın zamanda hazır olması bekleniyor.

Peki Evinizde Mi Box ve Benzeri Android Cihazlarınız var ve Akıllı Tv den Exxen uygulamasını izlemek istiyorsanız  neler yapacaksınız. Adım adım sıralayım. 

  1. Öncelikle Cihazlara uygulamarı yüklemek için USB bellek ihtiyacınız var.
  2. Buraya tıklayıp EXXEN uygulamasının APK dosyasını bilgisayarınıza indiriyorsunuz.
  3. Mibox gibi cihazlarda yön sensörü olmadığı için uygulamayı yüklediğinizde yatay gözükecektir. Bunun için de buraya tıklayıp Set Orientation uygulamasının APK dosyasını bilgisayarımıza indiriyoruz. Bu uygulama Mi Box gibi cihazlarda uygulamaların yön ayarını yapmak için kullanıyoruz.
  4. Bu iki adet APK dosyasını bilgisayarınıza indirdikten sonra USB belleğinize iki APK dosyasını yüklüyorsunuz.
  5. USB belleğinizi Mi Box veya Android Cihazınıza bağlayıp, Öncelikle Set ORientation Apk dosyasını cihazımıza yüklüyoruz.
  6. Yükleme işlemi bittikten sonra uygulamayı açık Default yazan yeri Automatic olarak değiştiriyoruz. Bu ayar exxenn uygulaması açıldığında ekranda yatay görüntüde açılmasını engelliyor.
  7. Son olarak ta Exxen Apk dosyasını cihazımıza yüklüyoruz. Yükleme İşlemi bittikten sonra exxen uygulamasını açıp üyelik bilgilerinizi girdikten sonra izlemeye  başlayabilirsiniz.

Not: Mi Box kumanda ile uygulama içi gezinmede biraz sorun yaşayabilirsiniz. Bunun için Mi Box cihazınıza Mouse (Fare) bağlayıp uygulama için de daha rahat gezinti yapabilirsiniz. 

Bir Yorum Bırakın