Türkler V4 | En Geniş Türk Tarih Programı, Türkler için En Güzel ve En Büyük Kaynak

Türkler 2.0

Türk Tarihi, Kültürü ve Medeniyeti Hakkında Detaylı Bilgiler Alabileceğiniz Muhteşem İçerikli Bir Genel Kültür Programıdır.

Program Türkler Hakkında, Tarihte Kurulmuş 16 Türk Devleti, Büyük Türk Şahsiyetleri, Türklerde Kültür-Medeniyet, Mustafa Kemal Atatürk, Özel İncelemeler ve Hakkında Bölümlerinden Oluşmaktadır.

Türkler Hakkında Bölümünde: Türk Adı, Türk Kelimesinin Manası Türk Soyu ve Türklerin Anayurdu Hakkında Detaylı Bilgiler Alabilirsiniz.

Tarihte Kurulmuş 16 Türk Devleti Bölümünde: Büyük Hun İmparatorluğu’ndan, en son kurulan Türk İmparatorluğu olan Babür İmparatorluğu’na kadar, bayrağından, haritasına kadar her türlü bilgiyi bulabilirsiniz.

Büyük Türk Şahsiyetleri Bölümünde: 120′den fazla Büyük Türk Şahsiyetleri’nin biyografilerini okuyabilirsiniz. Abdülhak Hamit Tarhan’dan Ziya Gökalp’e kadar A’dan Z’ye sıralanmıştır.

Türklerde Kültür-Medeniyet Bölümünde: Türk Sanatları, Türk Edebiyatı, Türk Destanları, Dede Korkut Hikayeleri, Eski Türk Gelenekleri, Mehter, Kımız ve daha birçok detaylı bilgiyi içerir.

Mustafa Kemal Atatürk Bölümünde: Atatürk’ün kronolojik hayatından, ilkelerine, gençliğe hitabesinden, Türklük üzerine sözlerinden, Nutuklarına kadar birçok bilgiyi içerir.

Özel İncelemeler Bölümünde: Bugünkü Türki Cumhuriyetlerden, İstanbul’un Fethi’ne, Türk Tarih Tezi’nden, Türkçülüğün Esaslarına, Orhun Kitabeleri’nde yazılanlardan, Türklerin İslamiyet’e geçişne kadar birçok konu hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

*Katılımsız Kurulumdur.
*Boyut : 18,5 Mb.
*Masaüstü’ne ve Hızlı Başlat’a kısayol atmaz.

DOWNLOAD

http://rapidshare.com/files/299207821/Turkler.exe.html

Bir Yorum Bırakın