Microsoft Messenger hizmeti sona eriyor

Microsoft Messenger hizmeti sona eriyor

Bir dönemin efsanesi Microsoft Windows Live Messenger için artık yolun sonu gelmiş gibi görünüyor. Bilgisayarımıza format atıp gerekli driverları kurduktan sonra ilk yüklediğimiz programların belkid e en başında Microsoft Windows Live Messenger sohbet programı geliyordu. Ancak bu zamanlar biraz geride kaldı. Teknolojik gelişmelerden payına düşeni alamayan Microsoft’un efsane sohbet programı Messenger Microsoft tarafından kapatılmaya hazırlanıyor.

Son çıkan bilgilere göre Microsoft, 8,5 milyar dolar ödeyerek satın aldığı görüntülü sohbet programı Skype’a ağırlık verecek. Son olarak Facebook veya Microsoft hesabı kullanılarak da erişim sağlanabilen Skype’a son gelişmelerden sonra Messenger hesabı ile de erişim sağlanabilecek. Bu şekilde Messenger programını Skype’a entegre etmeye çalışan Microsoft, Salı günü yaptığı açıklamada Windows Live Messenger’ı 2013 yılının ilk çeyreğinde kapatacak ve kullanıcılarından da Skype’ın son sürümünü yüklemelerini isteyecek.

Ayrıca Skype’a Windows Live Messenger hesabınız ile bağlandığınızda Messenger’daki kişi listenizin Skype’da da gözükeceğini belirtelim. Bakalım Microsoft’un gerçek anlamda bir efsane haline gelen sohbet programı Messenger’dan bu kadar kolay vazgeçmesine kullanıcılardan ne gibi tepkiler gelecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.