Teknoloji dünyası onu bekliyor

Apple’ın 7 Mart tarihinde iPad3’ü tanıtması bekleniyor.

Apple Şirketi’nde medya kuruluşlarına gönderilen ve tek cümlelik davetiye metni, teknoloji ve bilişim dünyasını heyecanlandırdı.

Apple Şirketi’nin dün medyaya gönderdiği ve 7 Mart 2012 Çarşamba günü San Francisco’da yapılacak bir toplantının iki cümlelik kısa davetiyesi, teknoloji ve bilişim dünyasının yanı sıra sosyal medyayı da sallamaya yetti. Beklentiler Apple’ın yeni nesil iPad’i olan iPad3’ü tanıtacağı yönünde kuvvet kazanırken birçok kişi ise Apple TV’nin tanıtılacağı yönünde fikir beyan ediyor. Şirketin davetiye mektubunda “We have something you really need to see. And touch (Gerçekten görmek isteyeceğiniz bir şeye
sahibiz. Ve dokunacağınız)” şeklindeki kısa metni de kafaları iyice karıştırmış durumda.
ABD borsasında hisseleri yüzde 2’ye yakın değer kazanan ve 500 milyar dolarlık piyasa değerini aşan Apple’ın uzun süredir beklenen iPad3’ü tanıtması ihtimali çok fazla dillendiriliyor. ABD medyası yeni iPad’in 4G bağlantı hızında, 7 inç ekran boyutuna sahip, daha hızlı ve en önemlisi Iphone 4 ve Iphone 4S modellerinde de kullanılan retina ekrana sahip olacağı yönünde haberlere yer veriyorlar.
Ancak azınlıkta da olsa bazılarına göre ise Apple aslında 7 Mart’ta Apple TV adı verilen ve televizyon dünyasında çığır açması beklenen ürününü tanıtacak.

Apple’ın davetiye metninin ortaya çıkmasının ardından ise, sosyal medya özellikle twitter’da şimdiden günün en çok konuşulan konularından biri bu oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.