algoritma ve programlama ödevi soruları

1- 1 den 100 e kadar olan sayilarin toplamini ve ortalamasini bulan bir programi algoritmasi ve akis diyagramiyla birlikte yaziniz.

2- Disaridan girilen 50 adet sayinin toplamini ve ortalamasini bulduran bir programi algoritmasi ve akis diyagramiyla birlikte yaziniz.

3- Ölçüleri klavyeden girilecek olan dikdörtgen seklindeki 20 cismin toplam alanini bulan bir programi algoritmasi ve akis diyagramiyla birlikte yaziniz.

4- Bir ögrencinin 2 vize ve 1 final notu girildiginde notlarini harf cinsinden hesaplayan programi yaziniz.

5- Ilkögretim de 10 üzerinden not veren bir okul için her dersten 3 yazili yapilmakta ve istege bagli olarak sözlü yapilmaktadir. Buna göre sadece yazili yapilmissa alinan notlarin toplamini yazili adedine bölerek, eger sözlü de yapilmissa sözlü notunu da yazili notlari ile toplayip toplami not adedine bölerek ortalamayi bulan bir programi yaziniz. Programiniz ondalikli çikan notlarin ondalik kismi 0.5 den büyük ise üst nota yuvarlama yapacak, küçük ise ondalikli kismi atilacaktir.

6- Dolar yada euro cinsinden bir para degeri ve günlük kur girildiginde bunun YTL karsiligini rakam ve yazi ile yazacak bir programi algoritmasi ile birlikte yaziniz. (Miktar YTL ve Yeni kurus olarak yazdirilacaktir)

3 comments

  1. mağdur

    soruların muhteşem olacak

    cevaplarını da yazsanız

  2. Aynı dertten müzdarip

    Cevapları bilen bi arkadaş yazsın lütfen :s

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.